NAD INĄ (Goleniów) - 19 - 23.06.2024

XXV Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne NAD INĄ – Goleniów 2022

Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne „Nad Iną” odbywają się w Goleniowie od 25 lat. Głównym celem spotkań jest propagowanie folkloru, poznawanie kultury innych narodów i integracja uczestników. Spotkania nie mają charakteru konkursu. W ramach Spotkań zespoły wykonują 3-4 wspólne koncerty oraz odbywają się zajęcia warsztatowe, w trakcie których przygotowywany jest m.in. polonez oraz wspólne tańce zabawy do prezentacji w trakcie koncertów czy animacji z mieszkańcami. W wolnym czasie organizatorzy proponują różnorodne formy integracyjne
(np. wojna kisielowa, mecze piłki nożnej, spływy kajakowe, warsztaty malarskie, wypoczynek na plaży, rejsy statkiem, gra miejska, questing).

Do 2017 roku w Spotkaniach wzięło udział 57 grup folklorystycznych z Polski, Europy i Azji. Koszty pobytu w 100% pokrywa organizator. Spotkania są realizowane na przełomie czerwca i lipca (5 noclegów w hostelu lub u rodzin). W każdym roku zapraszanych jest 3-4 grupy w zróżnicowanym wieku. Warunkiem otrzymania zaproszenia jest przyjęcie u siebie ZPiT ZG „Ina”, który pełni rolę gospodarza Festiwalu.

E-mail

Facebook

Strona festiwalu

  • Formularz logowania