KIDS FUN FOLK (Poznań) - w roku 2023 festiwal odwołany

XII Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Folkloru KIDS FUN FOLK – Poznań

 Do zobaczenia. http://www.kidsfunfolk.pl/

Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Folkloru KIDS FUN FOLK jest imprezą organizowaną od roku 2010. KIDS FUN FOLK Festiwal to święto muzyki, tańca i śpiewu, kultywujące i upowszechniające dorobek niematerialnego dziedzictwa kulturowego wielu narodowości. Odbywa się na teranie Miasta Poznania, Powiatu Poznańskiego i Województwa Wielkopolskiego.

Festiwal adresowany jest do dzieci i młodzieży, jak również do mieszkańców i turystów regionu. W ramach festiwalu odbywają się parady ulicami miast, koncerty otwarte oraz koncerty edukacyjne i warsztaty taneczne w szkołach.  Towarzyszące festiwalowi   niezwykłe wydarzenia takie, jak „Tramwajada”, „Wieczór zabaw ludowych”, „Ludowa gra miejska”,  Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Dziecko w folklorze świata” nadają mu niepowtarzalny charakter. Festiwal nie ma charakteru konkursu. Nagrodą dla młodych wykonawców są gromkie brawa licznie zgromadzonej publiczności i uznanie instytucji rządowych oraz sponsorów, wspierających to przedsięwzięcie.

Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Folkloru KIDS FUN FOLK to tydzień niezapomnianych artystycznych wrażeń i emocji, na który serdecznie zapraszamy mieszkańców Miasta Poznania i Regionu oraz jego gości.

E-mail

Facebook

Strona festiwalu

  • Formularz logowania