Międzynarodowy Festiwal Folkloru Oblicza Tradycji 2020 Zielona Góra

W tym roku  Międzynarodowy Festiwal Folkloru Oblicza Tradycji 2020 Zielona Góra, odbył się w dniach 17-20.09.2020 r w formie hybrydowej. Organizatorem Festiwalu było tradycyjnie Regionalne Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze

Na  Festiwal zgłosiły i zaprezentowały się on-line  23 zespoły: 6 zagranicznych (Nepal, Ukraina, Senegal, Izrael, Algieria, Turcja) oraz 17 zespołów z Polski. Na żywo prezentowali się Goście Regionu Lubuskiego:

- Zespół Śpiewaczy DĄBROWSZCZANKA z Dąbrówki Wlkp.,

- Zespół Śpiewaczy KRYNICZEŃKA z Białkowa,

- Zespół Górali Czadeckich STONOWIANIE ze Stanowa,

- Kapela Koźlarska KOTKOWIACY ze Zbąszynka,

- Zespół Górali Bukowińskich WATRA z Brzeźnicy,

- Grupa Śpiewu Białego DREWNO z Zielonej Góry,

oraz Gospodarz Festiwalu Lubuski Zespół Pieśni i Tańca im. Ludwika Figasa.

Głównym miejscem wydarzenia była scena z telebimem ustawiona przy Placu Teatralnym w Zielonej Górze oraz drugi telebim usytuowany na jednym z większych osiedli mieszkaniowych w Zielonej Górze.

W dniach 17-19.09. br. zostały przedstawione prezentacje konkursowe polskich i zagranicznych zespołów ludowych, kapel oraz śpiewaków wyświetlone na telebimach oraz występy na scenie przy Teatrze, lubuskich zespołów ludowych- Gości Regionu. 

W ostatnim  dniu 20.09 Festiwalu - koncercie  galowym "Gala Tradycji" wyświetlono na telebimach prezentacje wszystkich uczestników festiwalu oraz wystąpił na żywo Gospodarz Festiwalu Lubuski Zespołu Pieśni i Tańca im. Ludwika Figasa.

Festiwal miał formę konkursową w trzech kategoriach:

- Muzycy w Zielonej Górze (konkurs dla kapel),

- Śpiewacy w Zielonej Górze (konkurs dla wokalistów zespołowych),

- Program muzyczno-taneczny (konkurs dla zespołów).

Zorganizowano głosowanie SMS, widzowie mogli oddawać swoje głosy na wybrany Zespół.

Rada artystyczna obradowała on-line, a wyniki konkursów ogłoszone zostały podczas koncertu galowego.

W trakcie trwania Festiwalu były realizowane także inne działania takie jak folkojarmark, animacje taneczne i wokalne, konkursy oraz  warsztaty dla dzieci i młodzieży.

Festiwal obejrzało na żywo ok. 3000 widzów, w warsztatach brało udział ponad 300 dzieci. W głosowaniu SMS oddano ponad 4500 głosów. Liczba widzów, którzy oglądali koncerty  on-line  to ponad 7500 osób.

Zobacz więcej

http://rcak.pl/miedzynarodowy-festiwal-folkloru-oblicza-tradycji-2/

 

 

  • Formularz logowania